Farklılıklarımız

Ana Sayfa / Farklılıklarımız
  • Farklı atölye ortamları olarak düzenlenen sınıflar ve ayrıca bahçe ortamı arasında sürekli rotasyon uygulayarak öğrencilerimizin gün boyu aynı mekana bağımlı kalmadan daha yüksek konsantrasyon ve motivasyonla daha etkin biçimde öğrenmelerini destekliyoruz.
  • Okulumuzda Finlandiya eğitim sistemi örnek alınarak merkezi olarak hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı gerekliliklerinin karşılandığı karma bir program uyguluyoruz.
  • Okul öncesi eğitimlerini anaokulumuzda tamamlayan ya da Hazırlık Grubunda (Yaş grupları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın) eğitim alan öğrencilerimizin Fidol İlkokulu ve Fidol Ortaokulu’na devam etme imkanları bulunmaktadır.
  • Merkezi eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak okulumuzda görev alan tüm öğretmen ve eğitmenlerin yılda iki kez Finli uzmanlar ve iki eğitim sisteminin uyarlanmasında uzman Türk eğitimciler tarafından verilen hizmet içi eğitimleri almalarını sağlıyoruz.
  • Toplam 585 m2 kullanım alanına sahip beş katlı binamızda, geniş ve çok fonksiyonlu sınıflarımızın yanı sıra Sanat Atölyemiz, Müzik Atölyemiz, Kütüphanemiz, Satranç Odamız, STEM Alanımız ve Spor Alanımız yer almakta, geniş ve keyifli bahçe oyun alanımızda ise oyun alanımızın yanı sıra çocukların doğayla temas etme imkanı bulabilecekleri bir Ekim ve Hayvan Bakım alanımız bulunmaktadır.
  • Kullandığımız mobil uygulama sayesinde velilerimiz ile sürekli iletişim içerisinde kalıyor, çocuklarının programlarını ve aktivitelerini takip etmelerine imkan sağlıyoruz.
  • Çocuğun gelişim ve eğitiminin fiziksel, ruhsal, duygusal ve bilişsel süreçlerden oluşan bir bütün olduğu bilinciyle, eğitim programının yanı sıra sanatsal aktiviteler, müzik, fiziksel aktivitelere büyük önem veriyor ve alanında uzman branş öğretmenlerimizle öğrencilerimizin farklı alanlarda gelişmesini destekliyoruz (Branş dersleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın).
  • Çocukların fiziksel gelişimleri açısından beslenmenin özellikle küçük yaşlarda büyük bir öneme sahip olduğu bilinciyle, öğrencilerimizin beslenmesine büyük önem veriyor, sağlıklı ve doğal gıdalarla beslenmeleri için büyük çaba sarf ediyoruz (Beslenme programımız hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın).
  • Geniş ve donanımlı bahçemizin yanı sıra ekim ve hayvan bakım alanımız sayesinde öğrencilerimizin açık havada bolca faaliyet yapmalarına ve doğayla temas etmelerine imkan sağlıyoruz (Bahçe, ekim ve hayvan bakım alanlarımızın fotoğrafları için tıklayın).
Call Now Button