Sağlık ve Hijyen

Ana Sayfa / Sağlık ve Hijyen

Öğrencilerimizin sağlık ve hijyen konusunda bilinçli bireyler olarak yetişmeleri Ataşehir Fidol Anaokulu’nun temel hedeflerinden birini oluşturmaktadır. Uyguladığımız hijyen ve sağlık prosedürlerimiz doğrultusunda, bir yanda çocuklar için hijyenik ve sağlıklı bir okul ortamı yaratırken diğer yandan da hijyen ve sağlık kuralları ile uygulamalarını eğitim programımızın bir parçası haline getirmekteyiz. Öğrencilerimize işlevsel yaşam becerileri kazandırmak amacıyla sağlıklı olmak için doğru beslenmenin, spor yapmanın, hijyen kurallarına uymanın önemi sistematik olarak aktarırken bunları hem günlük okul yaşantımızın bir parçası haline getiriyor hem de müfredatımızın bir parçası olarak çeşitli aktivitelerle aktarıyoruz.

Ataşehir Fidol Anaokulu’nda görev yapan öğretmenler, el yıkama, bulaşma kontrolü, yemek yeme kuralları ve tuvalet eğitimi prosedürleri gibi temel hijyen prosedürleri konusunda bilgi sahibidir. Bu kurallar aynı zamanda eğitim programımızın bir parçasıdır ve öğrencilerimize düzenli olarak öğretilmektedir.  Ayrıca anaokulumuzda tüm personelimiz ilk yardım eğitimi alır.

Ataşehir Fidol Anaokulu’nda öğrencilerimizin kullanımına sunduğumuz oyuncaklar ve boya kalemleri gibi diğer materyallerin çocuk sağlığına uygun malzemeler olmasına ve alerji tetikleyen malzemelerin tercih edilmemesine önem gösteriyoruz.

Acil durumlarda, ihtiyaç duyulduğu takdirde, öncelikle öğrencimizi velisi tarafından tercih edilmiş olan sağlık kuruluşuna ya da en yakın sağlık kuruluşuna götürüyoruz.

Gün içerisinde herhangi bir hastalık belirtisi gösteren öğrencimizi, diğer öğrencilerden izole ederek velisini derhal bilgilendiriyor ve öğrencinin mümkün olan en kısa sürede okuldan alınarak iyileşinceye kadar evinde istirahate alınmasını sağlıyoruz. (Veliler Hangi Durumlarda Çocuklarını Okula Göndermemeli başlıklı yazımız için tıklayınız)

2020 yılında baş gösteren COVID-19 pandemi süreciyle birlikte, anaokullarında sağlık ve hijyen prosedürlerinin önemi çok daha fazla artmıştır. Bu doğrultuda, Ataşehir Fidol Anaokulu’nda da pandemi sürecinin yönetilmesi amacıyla yeni hijyen uygulamaları başlatılmıştır. (Pandemi Sürecinde Uyguladığımız Sağlık ve Hijyen Prosedürleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın)

Call Now Button